| Housing materials | ADC12 Die cast aluminum alloy |
| Tamaño | Φ90xL130mm |
| Housing color | Negro, Blanco, Silver/Grey |
| Light source | COB LED |
| Color | Warm white, neutral white, cool white |
| Kelvin | 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K |
| CRI | 80+,90+,97+ |
| Luminous efficiency | 100-140lm/W @CRI90 |
| Ángulo de haz | 15°,24°,38°,60° |
| Adjustable | Continuous 350° rotation and 90° pivot |
| Potencia | 20W/25W/30W/40W |
| Voltaje | AC200-240V/ AC90-130V |
| Atenuación | DALI, TRIAC, 0/1-10V, DMX, RF, ZigBee |
| Conductor | FP>0.95 flicker-free isolated constant current driver |
| Track adapter | 1/3 phase universal adapter |
| Garantía | 3 años, 5 años |
♦ High CRI: CRI80+, 90+,97+
♦ Good quality driver, Tridonic, BOKE flicker-free, FP>0.95
♦ Track adapter: 6/4 wire 3 fase, 4/3/2 wire 1 phae
♦ High luminous efficiency: 90-140lm/W @CRI80
♦ Wattage: 10W., 15W., 20W., 25W., 30W., 35W., 40W.
♦ Optics: Aluminum reflector, Lens UGR<19




